31 Mart mahalli idareler seçiminde sandıkların büyük bölümü açıldı. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, açıklamalarda bulunarak, sandığa giden her vatandaşa teşekkür etti.
Murat Kurum'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“İstanbul'un 39 ilçesinde, adaylarımızla, başkanlarımızla birlikte vatandaşımıza gittik. Dilimiz döndüğünce projelerimizi paylaştık. Bizi her vatandaşımız bağrına bastı. Tüm İstanbullu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Benimle birlikte bu hayal için çalışan herkese teşekkür ediyorum.
Murat kardeşleri İstanbullular için çalışmaya devam edeceğiz. Yine sokakta ve milletimizin yanında olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çalışmaya devam edeceğiz. Milletimizin verdiği mesajları düşünüp gerekli değerlendirmeyi yapacağız. Ülkemizin geleceğe daha iyi hazırlanması adına çalışmaya devam edeceğiz. 
Bana adaylık görevini verdiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve MHP lideri Devlet Bahçeli'ye de teşekkür ediyorum.
En büyük teşekkürü İstanbullulara yapmak istiyorum. Gittiğimiz her yerde o heyecanı gördük. Allah bahtımızı açık etsin. Milletimizin sandığa yansıyan iradesiyle biz de üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmeye çalışacağız. Bugünü milat kabul edip eksiklerimizi gidermek için çalışacağız”.