Türkiye-Avusturya maçının sonunda “bozkurt” işareti yapan Merih Demiral tartışma yarattı. Demiral’ın gol sevincinde yaptığı bu hareket, Almanya ve işaretin yasak olduğu Avusturya kamuoyunda tepkilere neden olmuştu.

Bülent Dizdarlı da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevinmeye ihtiyacımız var. Bırakın sevinsin. Bırakın sevinelim” dedi.

Dizdarlı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Hayır! Ülkücü falan değilim. Bir sempatim de yok.

Ama işini doğru yapan , ülkesine sevinç veren bir insanın , kendi sevinç gösterisi içinde istediği şekilde mesaj vere bilme hakkı olduğuna inanırım.

Bu inancımı çocukluğumdan beri sahip olmamı sağlayan olay, 16 Ekim 1968 günü gerçekleşmiştir. Meksika’da olimpiyatlarda podyuma çıkan ABD'li atletler Tommie Smith ve John Carlos siyah eldiven giydiklerini elleriyle yumruk yaparak ABD ulusal marşı sırasında havaya kaldırmışlar ve belki de Olimpiyat tarihindeki en etkili protestoyu mesaj olarak tüm dünyaya iletmişlerdir. O zaman da bu iki sporcu “Siyaset yaptıkları” gerekçesiyle eleştirilmiş cezalandırılmak istenmişti.

Bakıyorum, dün geceden beri Merih eleştiriliyor. Adam, işini en iyi şekilde yapmanın verdiği coşkuyu kendince dışa yansıtmış.

Yahu bırakın sevinelim. Mesajı alıp almamak zaten sizin uhdenizde. İster alırsınız ister almazsınız. Kime ne?

Sevinmeye ihtiyacımız var. Bırakın sevinsin. Bırakın sevinelim.”