Girne’de Mete Adanır Caddesi üzerinde, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından yapılan kontrol sırasında durdurulan E.K. (E-19) ile R.B.’nin (E-17) kullanımlarındaki aracın evraklarında yapılan kontrolde, söz konusu aracın plakasının başka bir araca ait olduğu tespit edildi. Meseleyle ilgili toplak 4 kişi tutuklandı.

Soruşturma kapsamında bahse konu şahısların kullanımlarındaki aracı Ağustos 2023-18 Nisan 2024 tarihleri arasında, Çatalköy’de Sümbül Sokak üzerinde bulunan bir şahsa ait ikametgahın bahçesinden mal sahibinden izinsiz olarak alıp, daha önceden çaldıkları başka bir aracın plakası ile değiştirip kullandıkları belirlendi.

Ayrıca söz konusu kişilerin, aracı çaldıkları ikametgahın penceresini de kasten hasara uğratarak içeriye girdikleri ve ikametgah içerisinde muhafaza edilen muhtelif ziynet, giyim, elektronik, ev ve beyaz eşyalar ile alkollü içkileri de çaldıkları tespit edildi.

Yürütülen ileri soruşturma kapsamında bahse konu şahısların (E.K. ve R.B.) yanı sıra meseleyle bağlantısı olduğu tespit edilen İ.G. (E-19) ve İ.G. (E-19) de tutuklandı.

Soruşturma devam ediyor.