Trendyol Süper Lig'de şampiyonluğa uzanan Galatasaray'da Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, son dönemdeki gündeme dari açıklamalarda bulunuyor.

'TUTUNACAK BİR DALIM KALMADI'

TUTUNACAK BİR DALIM KALMADI

Neticede bu yapılan, ben öznesiz konuşmayı sevmem ama, başka tutunacak bir dalım kalsa bu kararı almazdım hiçbir şekilde. Aylarca sürdü, son 7 ay özellikle yoğun. Ne yaptığımı ben de bilmiyorum inanın. Ne arsızlığımız, ne hırsızlığımız, ne namussuzluğumuz, ne komisyonculuğumuz... Söylenmeyen şey kalmadı. Ben de bırakmayı hiç istemiyorum öyle bir şey var. Ama hiçbir dal yok.

'HAKSIZ, KASITLI, ORGANİZE İFTİRALAR...'

HAKSIZ, KASITLI, ORGANİZE İFTİRALAR...

En son Galatasaray yenilince ağladığımda kocaman adamdım. Şu yaşa geldiğimde, yaşımı söylemeye utanıyorum, hala böyle misin demesini ablamın, unutamıyorum. Taraftar olarak Galatasaray'a bağlıyım, o şekilde geldim herkes gibi, o şekilde de görevimi devam ettirmeye çalıştım. Bu kadar iftirayı, samimiyetsizliği sayabilirim, Galatasaray edebinde anlatabilirim bunları. Ben insan olarak bu tip şeylere duyarlı olması gerektiğine inanıyorum. Normal ben, haksızlığa çok çabuk tepki koyan, insani bir yanlış varsa orada durmayan, 10 yaşından beri arkadaşlarım dışında doğru düzgün arkadaş çevrem yoktur. Çevreme başka birisini almakta bile çok zorlanıyorum, çıkar ilişkilerinden dolayı. Aslında belki 1-2 ay sabredebileceğim bir yerde son 13-14 ayı aşkındır devam eden yoğun, planlı, kasıtlı, her noktasında yüzlerce kişi tarafından yapılan, binlerce insana ulaşan haksız, kasıtlı, organize iftiralara dayanmamın tek sebebi Galatasaray. Başka sebep yok.

'SEN BİZE ŞEYTAN GİBİ ANLATILIYORSUN'

SEN BİZE ŞEYTAN GİBİ ANLATILIYORSUN

Yazılı açıklamadan basın toplantısına dönmemin nedeni bana gönderilen şahsi mesajları, okusanız ağlarsanız, bunlar camiadan önemli insanlar, özellikle göndermişler. sosyal medyadaki bol takipçili hesaplara, bu şeyleri göndererek, biz kaç yaşında insanlarız, bizleri de reddediyor, bu işin altında başka bir iş var diye herkese bir servis. Allah'ın işi ya bu, tanımadığım insandan öğrendim bunu. Onlara yakın birisi herhalde, bilmiyorum. İnsani değerlere değer veren biri. 'Hep bu insanların içerisindeyim, herhalde 1 yılı aşkındır olumlu hiçbir şey duymadım abi, sen bize şeytan gibi anlatılıyorsun' dedi. Bu maksatlı şeyi gördükten sonra ben anlatayım dedim.

YAŞANAN SÜREÇ

YAŞANAN SÜREÇ

Perşembe günü başkan liderliğinde transfer toplantısı oldu. Onun akabinde acil bir konu da konuşuldu, takip ettiğim sponsorluk meselesi vardı. Hemen yazılı bir şey yapmayayım dedim, cuma günü akşam bilinçli bir sosyal medya kampanyası başladı. Akabinde basın toplantısı yapmaya karar verdim.

'NAZLANMA DOĞRU DEĞİL'

NAZLANMA DOĞRU DEĞİL

Nazlandı gibi şeyler doğru değil. Şampiyonluk kutlaması varken açıklamam doğru olmazdı.

'BU KONUYU 1-1,5 AY ÖNCE BAŞKANIMIZA İLETTİM'

BU KONUYU 1-1,5 AY ÖNCE BAŞKANIMIZA İLETTİM

Bugüne nasıl gelindi anlatayım. Şampiyonluktan 1-1,5 ay önce başkanımıza konuyu ilettim. Yönetim listesi verilmeden önce söyledim. Yakın çevreme de söylüyordum. Şampiyonluk yarışı varken açıklamak mümkün değildi. Florya'yı da herhangi bir şekilde etkilememek gerekiyordu. Görevim devam ediyor demek durumundaydım. Sonrasında da kutlama sevinci vardı ve limon sıkmak istemedim. Cuma günü yazılı bir şekilde açıklayacaktım.

Editör: Onur Evrensel