Eski eşini “darp ettiği” gerekçesiyle tutuklanan E.E. teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Zanlının da eşinden şikayetçi olduğu; polisin, eski eşe de dava okuduğu açıklandı.

Mahkemede olguları aktaran polis memuru Begüm Özbek, 30 Mayıs 2024 tarihinde, saat 19.00 raddelerinde, Lefkoşa'da Vergi Dairesi yolu üzerindeki bir araç içerisinde ayrılmış olduğu ancak beraber yaşadığı eski eşi C. A. ile aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip eski eşine hareket ederek cinsel tacizde bulunduktan sonra, müştekinin saçını çekip sol yanağına bir tokat vurmak suretiyle darp ettiğini anlattı.   

Polis, aynı tarihte meseleyle ilgili olarak zanlının tutuklandığını ve darp edilen kadının doktor kontrolünden geçirildiğini kaydetti.

Polis, C.A.’nın sağ omuz bölgesinde ve sol yanak bölgesinde kızarıklık olduğuna dair rapor alındığını belirtti.

Polis memuru, ayrıca zanlının da eşinden şikayetçi olması üzerine C.A. aleyhine “Darp ve İtale-i Lisan" suçlarından yazılı dava tebliğ edildiğini açıkladı.

Zanlının KKTC vatandaşı olduğunu ve 2018 yılında eski eşine karşı "Şiddet Tehdidi" suçunu işlediğini belirten polis, soruşturmanın tamamlandığını söyledi, teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 15 bin TL nakdi teminat yatırmasına, KKTC vatadaşı 1 kefilin 500’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalamasına  ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

Editör: Ahmet Karagözlü