Dün saat 15:00 sıralarında Girne’de Boğazyolu caddesi üzerinde Ali Andaç yönetimindeki araçın direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağından çıkarak yan kısmı ile beton duvara çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan araç çelik bariyerlere ve aydınlatma direğine çarptı.

Kaza sonucu araçta bulunan 86 yaşındaki Seniha Andaç ağır yaralanarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırıldı.

Polis basın bülteninden kaza ile ilgili detaylı bilgi şöyle:

"30.05.2024 tarihinde, saat 15:00 sıralarında, Girne’de Boğazyolu caddesi üzerinde, Ali ANDAÇ (E-59) yönetimindeki MB 404 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağından çıkmış ve sağ arka yan kısmı ile beton duvara çarpmıştır. Çarpmanın etkisiyle savrulan araç, yolun solunda bulunan çelik bariyerlere ve aydınlatma direğine de çarpıp durmuştur.

Kaza sonucu yaralanan araçtaki yolcu Seniha ANDAÇ(K-86) kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde beyin kanaması, kaburga ve boyun kırıkları teşhisi nedeniyle yoğun bakım servisinde müşahade altına alınmıştır. Araç sürücüsü Ali ANDAÇ tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir."

Editör: Yasemin Canbaz