Girne’de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında iki kişi yaralandı, bir kişi tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre kaza, saat 01.00 sıralarında meydana geldi.

Ayhan Seyhan (E-50), yönetimindeki TNM 212 plakalı salon araçla batı istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden ve trafiğin durması sonucu durmak zorunda kalan Uğur Kaya (E-45) yönetimindeki RN 900 plakalı salon aracın arka kısmına çarptı.

Çarpmanın etkisiyle ileriye savrulan RN 900 plakalı araç, o esnada önünde durmakta olan Zeynel Kartal (E-46) yönetimindeki TYC 570 plakalı salon aracın arka kısmına da çarptı. TYC 570 plakalı araç da ileriye savrularak, o esnada önünde aynı istikamete doğru 119 miligram alkollü içki tesiri altında seyreden ve yolun sağına dönmek için bekleyen Bikem Şara Dağgül (K-23) yönetimindeki LU 277 plakalı salon aracın arka kısmına da çarptı.

Kaza sonucu yaralanan RN 900 plakalı araç sürücüsü Uğur Kaya ile araçtaki yolcu Canan Atıcı (K-45), kaldırıldıkları Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu oldu.

LU 277 plakalı araç sürücüsü Bikem Şara Dağgül tutuklandı.

Soruşturma devam ediyor.

Editör: Ahmet Karagözlü