Telsim ile Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği işbirliğinde hayata geçen Sesli Kitap Projesi’nin dördüncü kitabı, Mehmet Kansu’nun “Bir Düşün Adamının Kalem İzleri: Yeşil Kurbağa Yılan Açlık”, Osman Alkaş’ın sesinden Storytel’de yayınlandı.

Osman Alkaş’ın seslendirdiği Mehmet Kansu’nun “Bir Düşün Adamının Kalem İzleri:Yeşil Kurbağa Yılan” öykü kitabı https://vfcyp.co/BirDusunAdamininKalemIzleri linkine tıklayarak Storytel’den dinleyebilirsiniz.

MEHMET KANSU:”TEŞEKKÜRLER TELSİM VE KIBRIS TÜRK YAZARLAR BİRLİĞİ, ÖLMEMEK İÇİN YAZDIM, ÖLÜMSÜZ BİR SES OLDUM STORYTEL’DE

Mehmet Kansu; “Öykü yazmanın, öykü anlatmanın; yazarının veya anlatanın tinsel varlığından; sezinleme ile birlikte oluşan bir ivmeden kaynaklanabildiğini sanıyorum. Öykü yazan ve anlatanların, halk arasındaki beğenilmeleri ve hayranlıkla kabul görmeleri; o yazan ve anlatıcılarının yüksek öğrenim görmüş olmaları ile değerlendirilmeleri anlamına da gelmeyebilir: Margues’i anımsatır bize bu sözler: “Anlatmak için yaşamak” diye açıklar.

Teşekkürler Telsim ve Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği , ölmemek için yazdım, ölümsüz bir ses oldum storytel’de.” dedi

FEVZİ TANPINAR: ”İLERİKİ DÖNEMLERDE DE KIBRIS’A ŞİİRLERİNİ, ROMANLARINI KAZANDIRMIŞ BİR ÇOK DEĞERLİ YAZARIMIZI STORYTEL’DE GÖRMEYE DEVAM EDECEĞİZ.”

Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği işbirliği kapsamında hayata geçirdiğimiz Sesli Kitap Projesi’nin dördündü romanını yayınlamanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz diyen Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Kıbrıs Türk edebiyatının dış dünyaya açılmasında Sesli Kitabın önemine dikkat çekti. Tanpınar, “ Kıbrıs Türk edebiyatında çok önemli bir yere sahip, şiirleri ve öyküleriyle adından hep söz ettiren Mehmet Kansu’nun “Bir Düşün Adamının Kalem İzleri: Yeşil Kurbağa Yılan Açlık” isimli öykü kitabı, Osman Alkaş’ın sesinden Storytel’de yayında. Sesli Kitap projesinin ilk kitabı Hikmet Afif Mapolar’ın Kök Nal’ı, çok ses getirmişti, daha sonra ikinci kitabımız Yusufçuklar Oldu Mu? İsmail Bozkurt’un kendi sesinden yayınlandı ve üçüncü kitap da Bekir Kara’nın Kavuni romanı yine Osman Alkaş tarafından seslendirilmişti. Romanların yanısıra Havva Tekin’in 7 harika çocuk kitabı Storytel’de hayat bulmuştı. Umarız ki Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği ile yapmış olduğumuz işbirliğimiz, bu güzel proje çok uzun soluklu olur ve genç nesile bu özel isimlerimizi kazandırabiliriz. İleriki dönemlerimizde de Kıbrıs’a şiirlerini, romanlarını, öykülerini kazandırmış bir çok değerli yazarımızı Storytel’de görmeye devam edeğiz.” dedi.

ŞEVKET ÖZNUR:” YAZI HAYATINDA YENİ ŞEYLER DENEMENİN HEYECANI İÇERİSİNDE OLAN KANSU, HER SEFERİNDE  YENİDEN DOĞUYOR.”

Kıbrıs Türk şairleri içerisinde arayışları en yoğun olan sanatçı Mehmet Kansu’dur diyen Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği Başkanı Prof. Dr. Şevket Öznur, Mehmet Kansu’nun şiir ve öyküde önemli bir yerde olduğunun altını çizdi. Öznur, “Şiirlerinde bir çok akımın izleri bulunan Kansu’nun, öyküde de üretimlerde bulunması, Kıbrıs Türk Edebiyatı’nın gelişimi açısından önemli bir etkendir. Kansu, 1970’lerden 1980’lere kadar toplumcu gerçekçi bir anlayışı benimserken, daha sonraları ise deneysel, yeniliklere açık bir tavır sergilemiştir.” dedi. Öznur, “Yazı hayatında yeni şeyler denemenin heyecanı içerisinde olan Kansu, her seferinde yeniden doğuyor. Bu yeni doğuşlardan birisi de Storytel’de eseriyle yer almasıdır. Osman Alkaş’ın muhteşem seslendirmesiyle Kıbrıs Türk Edebiyatı’nın tanınmasında Mehmet Kansu’nun büyük bir katkısı olacaktır. Sesli kitap olarak eserinin yayımlanması, onu tanımayan kitap severlere ve genç kuşaklara bu platforumdan ulaşacaktır. Telsim’in böylesi bir işbirliği içerisinde yazınımıza katkısı çok büyüktür. Onlara bir kez daha Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği ve Kıbrıs Türk Edebiyatı adına çok teşekkür ederiz.” dedi.            

Storytel’in yayıncılık hizmetleri, sesli kitap yayıncısı StorySide ile geniş kitlelerin beğenisini kazanmış Kuzey Avrupa yayınevleri Norstedts, People’s ve Gummerus tarafından verilmektedir. Dünyada 25 pazarda faaliyet gösteren Storytel’in merkezi İsveç, Stockholm’dadır. Kitapseverler, Storytel’i AppStore ve GooglePlay’den indirip Kıbrıs Türk Edebiyatı’na ait kitapları dinleyebiliyor.