Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube ekiplerince yapılan operasyon neticesinde silahla yakalanan B.E. ile B.H. ve suç ortağı olduğu düşünülen H.K.’nin ardından H.H. tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olguları aktaran Polis çavuşu Aygün Karagil, 5 Mayıs 2024 tarihinde saat 01.00 raddelerinde, Lefkoşa'da üzerinde faaliyet göstermekte bir marketin oto parkında Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon neticesinde zanlı B.E. tarafından, zanlı B.H.’ye verilen bir adet seri numarası olmayan 9 mm çapında Sig Sauer marka tabanca, şarjörü ve şarjör içerisinde 4 adet 9 mm çapında canlı mermi tespit edilerek, zanlıların suçüstü gereğince tutuklandığını söyledi.

Polis çavuşu Aygün Karagil, zanlı B.E.’nin emare tabancayı kendisine gönderilen konum üzerine Yeşilköy’de temin etmiş olduğu yerin tespit edilerek fotoğraflandığını belirtti.

Polis, yapılan soruşturma sonucu B.E.’nin tabancayı alması için Halil Kayalar ile H.H.’nin yardım ettiğinin belirlendiğini açıkladı.

Polis, diğer 3 zanlının geçtiğimiz hafta teminata bağlandığını anımsattı.

Polis, huzurda bulunan zanlı H.H.’nin hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 100 bin TL nakit teminat yatırması ve 2 kefilin 700 bin TL kefalet senedi imzalaması, yurt dışına çıkışının yasaklanması ve haftada bir gün ıspat-ı vücut yapmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Editör: Erol Kanlıada