Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Selma Eylem, İsias katillerinin hesap vermesi gerektiğini söyledi.

6 Şubat’ta, Adıyaman’da yaşanan depremde yıkılan ve toplam 35 canın yitirildiği İsias otelle ilgili açıklanan bilirkişi raporuna değinen Eylem, olayın cinayet niteliği taşıdığını ortaya koyduğunu vurguladı.

“Ruhsatsız kat ekleme, imar affından yararlanma, zemin etüd raporu olmaması, beton kalitesinin düşüklüğü, projeye uygun yapılmama gibi tespitlerin belirlendiği raporda ‘asli kusurlu’ olan kişiler de tespit edilerek açıklandı” diyen Eylem, 26’sı çocuk 35 kişinin katledildiği bu otelde sorumlu olan tüm katillerin yargılanması ve cezalandırılması gerektiğini ifade etti.

Yaşanan bu cinayetle birçok aileye ateş düştüğüne dikkat çeken Eylem, “Evlatlarını, eşlerini, akrabalarını, yakınlarını kaybedenlerin aylar geçse de acısı dinmemiş, gözyaşları durmamıştır” dedi.

Ailelerin acısını paylaştıklarını belirten Eylem, tüm faillerin cezalandırılması ve adaletin sağlanması için verilen mücadelede dayanışma içerisinde olduklarını, her alanda, her türlü desteğe bir kez daha hazır olduklarının altını çizdi.