Lapta Alsancak Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser, bundan sonra bölgede yanlış uygulamanın olmayacağını ve buna asla izin vermeyeceğini söyledi. Bundan sonra belediyeden habersiz hiç kimsenin karar veremeyeceğini ifade eden Ataser, bunu yapmak isteyenleri ise uyararak, bunu tavsiye etmediğini dile getirdi.

Lapta Alsancak Çamlıbel Belediye Başkanı Ataser, konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Paylaşım şu şekilde:

“Bilginize getirmek isterim . Belediyeler birleştirilip 18 sayısı oluşurken . Yasanın içeriğinde oluşacak belediyelerin İmar planı yapma ,Ruhsat kesme yetkisi verilmesi planlandı .

Biz belediyeler özelikle LAÇ belediyesi bu konuda adanın en iyi ekibini kurdu .Birbirini tamamlayan ,işinde uzman ,adil ve dürüst bir ekip .

İmar yönetimi konusunda Bütün ülkelerin uyguladığını değil ,hiç kimsenin tasvip etmediği ,doğru bulmadığı İçişlerine bağlı Kaymakamlığın yetkilendirildiği bir şekil bakanlar kurulu tarafından yetkilendirildi .Belediye ekipleri gidip Kaymakamlıkta dosyayı görecekmiş ,belediyeye dosya gelmeyecek vatandaşın da belediyeye dosya getirmesine istemezler ,izin vermezler .Belediye dosya görmeden görüş yazacakmış bazı çok bilmişler öyle haber göndermiş .Hade bakalım göreceyik .

Bu konuda bizim tavrımız netdir :Yaşadığımız yeri biz yöneteceğiz biz planlayaçağız ,hiç kimsenin benim bölgemde bizden ayrı bir  karar vermesine izin vermeyeçeğiz .  Bazıları plansızlık ister ,bazıları güçün kendinde kalmasını ister ,bazıları rant peşinde  . Aksine biz doğru  imar planı yapmak isterik aksine biz halkın daha kaliteli bölgede yaşamasını isterik .Sizin yaptıklarınız ortada İskele ,Girne örnekleri  ve Lapta ,Karşıyaka bölgesindeki uygulamanız ortada .Çünkü buldunuzdu bölgeyi sahipsiz .  Bundan sonra benim bölgemde sizin yanlış uygulamanız olmayacak .Ben size benim bölgemi bitirmenize izin vermeyeceğim .Belediyeden habersiz hiç kimse karar veremez uygulamada yapamaz .Yapmak isteyenlerede hiç tasvip etmem .Sevgi ,sağlıçakla kalın”.