Güney Kıbrıs Motorsporları Federasyonu tarafından organize edilen “2024 Sprint Ralli Şampiyonası”nın ilk yarışı “Kotiatis Rally Sprint” geçtiğimiz hafta sonu Koççat bölgesinde yapıldı. 33 ekibin mücadele ettiği ralli sprintte, ülkemizin başarılı sporcusu Sadık Bilgimer de start aldı. Yaklaşık iki yıldır kızı Buse Bilgimer ile yarışan Sadık Bilgimer, kızının lisansının yetişmemesi üzerine co-pilotsuz start aldı. Temkinli ve tecrübesine inanarak bir performans sergileyen Sadık Bilgimer yarışı, liderin 5 saniye gerisinde, 8. sırada bitirdi. Yarış öncesi Gelengül Production’ın sorularını yanıtlayan Sadık Bilgimer, sezonun uzun olacağını ve heyecanlı geçeceğini söyledi. Bilgimer ekip olarak amaçlarının ilk yarışta finiş görmek olduğunu belirterek şunları söyledi:


   “2024 yılında Güney Kıbrıs’taki sprint şampiyonasını takip etme kararı aldık. Kızım Buse ile yarışma hedefindeydik fakat lisansı yetişmediği için bu yarışta co-pilotsuz start alıyoruz. Kısmet yeni yarışa, inşallah bir sonraki yarışta kızımla start alacayım. Bu yarış kısa bir etaptan oluşuyor. Kısa olduğu kadar da süratli ve stratejik bir etaptır. Hakkımıza hayırlısı. En iyi şekilde Türk yarışçıları temsil ederek gururlandırmayı hedefliyoruz.


   Kızım Buse ile iki senedir çok iyi bir diyalog içerisinde yarışıyoruz. İlk kez yalnız start alıyorum. Fakat tüm şampiyonayı takip edecek olduğumuz için bizim için şu an önemli olan, kaçıncı sırada finiş gördüğümüz değil, sorunsuz bir şekilde finiş görerek puan almaktır.”
   Sadık Bilgimer yarış sonrası sosyal medya hesabından ise “Bugünkü Kotiatis Rally Sprint’te her şey çok güzel geçti. İstediğimiz derece gelmemesine rağmen çok keyif aldığım bir yarış oldu. Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Durmak yok yola devam” açıklamasını yaptı.

Fotoğraflar / Mustafa ŞEKER (Sosyal Medya)