Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği başkanı Berksan Bekir Akandere, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunarak, “Yeni bir eğitim yılının ilk günü bugün ve tabiki biz öğrenci taşımacılığı yapanlar içinde yeni bir taşımacılık yılı başlıyor” dedi.

Öğrencilere ve meslektaşlarına hayırlı bir eğitim sezon dileyen Akandere, öğrencilere uyarıda bulundu.

Akandere’nin paylaşımının tamamı şu şekilde:

Yeni bir eğitim yılının ilk günü bugün ve tabiki biz öğrenci taşımacılığı yapanlar içinde yeni bir taşımacılık yılı başlıyor. Umarım bu yeni eğitim yılı önce geleceğimiz olan çocuklarımız için başarılı ve hayırlı olur. Ümit ederim ki çocuklarımız için eğitimde kesintilerin, eksikliklerin, grevlerin, sorunların yaşanmadığı eğitim kalitesinin artış gösterdiği bir eğitim yılı yaşarız.

Ve tabiki geleceğimiz olan çocuklarımızı taşıyan biz taşımacılar içinde kazasız belasız, sorunsuz, istikrarlı bir sözleşme ve ödeme planının olduğu kaliteli bir hizmet yılı olur. Hem hizmet alan çocuklarımız hem de hizmet veren biz taşımacılar mutlu oluruz.

Hem tüm öğrencilerimize hem de tüm meslektaşlarıma hayırlı bir eğitim sezon dilerken sevgili öğrencilerimize de çok kısa bir uyarıda bulunmak isterim.

1. Lütfen tüm taşımacılıktan hizmet alacak olan siz öğrencilerimiz, hiç geciktirmeden bu ay sonuna kadar okulunuzdan veya servis soförünüzden F1( taşımacılık) forumlarınızı alıp doldurarak servis şoförünüze geri iade edin.

2. Lütfen servisinize geç kalmayın.

3. Servislerinizde ayakta seyahat etmeyin.

4. Servislerde bulunan küçüklere yardımcı olun.

5. Lütfen okul servislerinde şoförünüzün dikkatini bozacak hiçbir gereksiz konuşma davranışta bulunmayın.

Ve tabiki Servis soförlerimizin

Taşıdığımızın çok değerli canlar olduğunu unutmayalım ve ona göre tüm trafik kurallarına uyalım, çok daha dikkatli ve temkinli olalım.

Değerli öğrencilerimizin zihni, değerli servis soförlerimizin meslektaşlarımızın

yolu ve farı açık olsun inşallah.