Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ile Adli Şube ekiplerince yapılan operasyon neticesinde “silahla” yakalanan iki kişi tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede meseleyle ilgili olguları aktaran Polis Çavuşu Aygün Karagil, 5 Mayıs 2024 tarihinde, saat 01.00 raddelerinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir marketin oto parkında gerçekleştirilen operasyonda zanlı B.E. tarafından zanlı B.H.’ye bir adet 9 mm çapında Sig Sauer marka tabanca ile şarjörü ve şarjör içerisinde 4 adet 9 mm çapında canlı mermi verildiği sırada iki zanlının suçüstü tutuklandığını söyledi.

Zanlıların Mağusa ve İskele’deki ikametgahlarının arandığını, ancak kanunsuz bir şey tespit edilmediğini söyleyen Karagil, her iki zanlının da gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

Karagil, 7 Mayıs 2024 tarihinde, zanlılara ait cep telefonlarında gerekli inceleme yapılabilmesi amacıyla PGM Data İnceleme Şubesi’ne emare tabanca, şarjör ve mermilerin gönderildiğini söyledi.

Polis, meseleyle ilgili zanlıların kabul niteliğinde gönüllü ifade verdiğini, aranan şahıs sayısının 5 kişiye çıktığını, bu şahıslar aleyhinde derdest emri temin edildiğini ve halen aranmakta olduğunu belirtti.

Polis çavuşu Aygün Karagil, zanlı B.E.’nin emare tabancayı kendisine gönderilen konum üzerine Yeşilköy’de temin etmiş olduğu yerin tespit edilerek fotoğraflandığını belirtti.

Polis, zanlıların serbest kalmaları durumunda aranmakta olan şahıslara ve alınması gereken ifadelere etki etme olasılığının kuvvetle muhtemel olduğundan soruşturma maksatlı 6 gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 6 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi. (KAMALI HABER)