17. yüzyılda Moliere tarafından yazılan, Nazım Hikmet tarafından kurgulanan oyun, Yaşar Ersoy’un yorumu ve yönetimiyle izleyici ile bu kez Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde buluştu.

Kıymet Karabiber, Özgür Oktay, Döndü Özata, Hatice Tezcan, Osman Ateş, Fuat Zorali, Kurtuluş Altaylı, Açelya Bükülmez, Asu Demircioğlu, Melek Erdil, Aytunç Şabanlı, Cem Aykut, Ekin Karaböcek ve Umut Ersoy’un rol aldığı oyun, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda sahnelendi.

Ersoy: Nazım Hikmet’in ruhu bu akşam bizlerle beraberdi

Salonu dolduran tiyatro severler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanan oyunu LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve bazı meclis üyeleri de izledi.

Oyun sonunda sahneye davet edilen yönetmen Yaşar Ersoy, konuşmasını büyük üstat olarak nitelendirdiği Nazım Hikmet’e ayırdı. 61 yıl önce Nazım Hikmet’i sonsuzluğa yolcu ettikleri günde oyunun sahnelendiğine dikkat çeken Ersoy, “Onun ruhu bu akşam bizlerle beraberdi. Nazım Hikmet’in idealleri, düşünceleri, amacı, sevdası ve kavgası bizlerle beraber yürümeye devam edecektir” dedi.

Festival devam ediyor

“Çıkın Işığa Buluşabilenler, Sevindirebilenler, Değişebilenler” sloganıyla perdelerini açan 20. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde Tartüf24 oyunu bu akşam (4 Haziran Salı) ikinci kez sahnelenecek. Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda yer alacak ve saat 20.30’da başlayacak oyunun ardından festivalin bir sonraki temsili 8 Haziran Cumartesi günü Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun Uçan Bisiklet oyunu olacak.

Festival biletleri, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu gişesi ve biletinial.com’dan alınabiliyor.

Editör: Onur Evrensel