Halkın huzur ve güvenliği için Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt’ta dün akşam gerçekleştirilen asayiş ve trafik denetimleri kapsamında toplam 833 kişi aleyhinde yasal işlem başlatıldı, 6 kişi ise tutuklandı.

Denetimler kapsamında; eğlence mekanları, gece kulüpleri, alkollü içki satışı yapılan yerler, kumarhaneler, kahvehaneler, halkın yoğun olarak bulunduğu yerler ve trafikte araçları ile seyir halinde olan sürücüler kontrol edildi. 

Asayiş denetimleri kapsamında; kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olduğu halde, kumarhane içerisinde tespit edilen toplam 33 kişi ve geçerli alkollü içki satış ruhsatı olmadığı halde, alkollü içki tasarruf edip satışa sunduğu tespit edilen 3 mekan işletmecisi aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

İkamet izinsiz 6 kişi tutuklandı
Ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 6 kişi tutuklandı.

830 araç sürücüsü rapor edildi, 103 araç trafikten men edildi
Trafik denetimleri kapsamında; toplam 3 bin 772 araç sürücüsü kontrol edildi, çeşitli trafik suçlarından toplam 830 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı. 103 araç ise trafikten men edildi.

Rapor edilen trafik suçları ise şöyle:

412’si yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 12’si alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 5’i sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 34’ü sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 18’i emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 54’ü seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 24’ü sigortasız araç kullanmak, 3’ü aracın camlarına görüşü engelleyici cam filmi yapıştırmak, 1’i tehlikeli sürüş yapmak ve 267’si ise diğer trafik suçları.