Metehan Sınır Kapısı’nda 6 aylık bebeğiyle birlikte bir Kıbrıslı Rum aracının arka koltuğuna gizlenen Kamerun uyruklu bir şahıs Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışırken suçüstü yakalandı. 
   Polis, zanlı N.D.L. ile onu gizlice Güney Kıbrıs’a geçirmeye çalışan Kıbrıslı Rum M.G.’yi tutukladı. 
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen duruşmada Polis Memuru Hacı Durdu Özer, olayla ilgili olguları aktardı. 
   Polis, 3 Eylül 2023 tarihinde, saat 02.30 sıralarında, Metehan Sınır Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a geçiş yapmak isteyen Kıbrıslı Rum M.G.’nin kullanımındaki araçta arama yapıldığını söyledi. 
   Polis, yapılan aramada aracın arka koltuğuna saklanarak güneye geçmeye çalışan Kamerun uyruklu N.D.L. ile 6 aylık bebeğinin tespit edildiğini açıkladı. Polis, zanlılar M.G. ile N.D.L.’nin tutuklandığını belirtti. 
   Polis, yapılan muhaceret kontrolünde zanlı N.D.L’nin 30 Eylül 2022 tarihinden beri toplam 278 gündür KKTC’de “ikamet izinsiz” kaldığının belirlendiğini ifade etti. 
   Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen polis, zanlının bebeğinin Sosyal Hizmetler Dairesi’ne emanet edildiğini dile getirdi. 
   Polis, KKTC topraklarından izinsiz olarak Güney Kıbrıs’a gitmeye çalışan N.D.L. ile suça ortak olan Kıbrıslı Rum M.G.’nin 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti. 
   Polisin ardından söz alan M.G., “kötü bir niyeti olmadığını, sadece güneye geçmek isteyen kadına yardımcı olmak istediğini” söyledi. 
   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, zanlı M.G.’nin 2 gün süreyle polis hücresinde, zanlı N.D.L.’nin ise bebeğiyle birlikte uygun bir öğrenci yurdunda polis gözetiminde kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)