Kamusen Başkanı Metin Atan Mayıs TV’de yayınlanan “Meltem Sakin ile Mayıs Manşet” programında yaptığı açıklamada , Posta Dairesine personel aktarılmasıyla alakalı birkaç hafta önce yaptıkları  uyarıyı anımsattı. Atan , Posta Dairesinde işlerin artık yürüyemeycek noktaya geldiğini , Posta Dairesindeki personelin alınıp başka yerlere nakledildiğini belirtti.

“BAKAN ARIKLI’NIN TALİMATIYLA MAĞUSA POSTAHANESİ’NDEN SİVİL HAVACILIĞA PERSONEL KAYDIRILDI”

Atan , personel eksikliğiyle ilgili başka dairelerden aktarma yapılmasına ilişkin ilgili bakan Erhan Arıklı’ya önerilerde bulunduklarını Posta Dairesinin işlevsel yapısının düzelmesinin gerekli olduğunu kaydetti. Atan , Bakan Erhan Arıklı’nın talimatıyla Mağusa Postahanesi’nden sivil havacılığa personel kaydırıldığını ifade etti. Kamusen Başkanı Metin Atan , iyi niyet ve istişare yoluyla personel sorunun çözülmediğini ,önümüzdeki hafta eyleme gideceklerini açıkladı.

“VATANDAŞA ARTIK ÜÇÜNCÜ EL ÜRÜNÜ BİLE ÇOK YÜKSEK FİYATTAN SATIYORLAR”

Kamusen Başkanı Metin Atan , ülkede sarmal bir döngü içerisinde gidildiğini, hayat pahalılığın verildiğini, bir taraftan da katmerli bir şekilde vatandaşın cebinden para çıktığını söyledi. Atan , ülkede her konuda duvara toslanıldığını , sağlık , eğitim , çalışma hayatı , ulaşım , çevre ve  trafik konularında sıkıntıların yaşandığını söyledi. Atan , Eylül’de verilecek hayat pahalılığı sonrası çok büyük sıkıntı yaşanacağını söyledi. Ülkede ne önlem , ne de tedbir alınıyor diyen Atan , vatandaşa artık üçüncü el ürünü bile çok yüksek fiyattan sattıklarını söyledi.

“VATANDAŞIN SAĞLIKLI VE HİJYENİK GIDAYA ERİŞİMİ ENGELLENİYOR , ACİL ÖNLEM ALINMALI”

 Atan , pazarlarda akşamüzeri indirimleri olduğunu anımsatarak şimdi ayni ürünün fiyatında hiçbir değişiklik olmadığını söyledi. Atan , vatandaşın sağlıklı ve hijyenik gıdaya erişiminin engellendiğini bununla ilgili acil önlem alınması gerektiğini söyledi.

Editör: Batuhan Borakan