Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ayer Yarkıner, UBP Girne Kadın Kolları Başkanı Fatoş Ünal’ın (Juju), “sahte diploma” soruşturması çerçevesinde, fotoğrafı çekilmesin diye basından saklanarak, çok erken saatlerde mahkemeye çıkarılmasını ve meseleyle ilgili tek tutuklanmadan direkt tutuksuz yargılanan kişi olmasını eleştirdi.

    Yarkıner, Fatoş Ünal’a ayrıcalık yapılmasına tepki göstererek, Savcılığın ve polisin Fatoş Ünal’a gösterdiği hassasiyeti neden eczacılara, doktorlara, üst düzey kamu yöneticilerine, eski bakan ve eski başbakana göstermediğini sordu.

 “Bir Juju kaç eczacı, kaç doktor, kaç eski bakan ve kaç eski başbakan eder?” diye tepkisini ortaya koyan Yarkıner, “Hukuk su almaya mı başlıyor?” dedi

   Ayer Yarkıner, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “Eczacıları, doktorları, üst düzey kamu yöneticilerini, eski bakanı ve eski başbakanı tutuklayan ile Juju’yu tutuklayan polis teşkilatı başka mıydı? Bu ülkenin en saygın meslek unvanına sahip doktorları ve eczacıları, eski bakan ve eski başbakanı tutuklayan polis teşkilatı ve savcılık, Juju’ya ya gösterdikleri hassasiyeti onlara niye göstermedi? Ya da polis ve savcı neden Juju’ya bu kadar hassasiyet gösterdi?

   Her taraf şaibe, her taraf dökülüyor.  Alengirli ilişkiler kamu yönetimini belirliyor. 

   Bir soru aklıma geldi; bir Juju kaç eczacı, kaç doktor, kaç eski bakan ve kaç eski başbakan eder?

   Nereye gidiyoruz? Kim kime nasıl talimatlar veriyor? Hukuk su almaya mı başlıyor?”