Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Devrim Barçın, hayat pahalılığının yanlış hesaplanmasında payı olan herkesten halk adına hesap soracaklarını söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Barçın, “Zannetmesinler ki peşini bıraktık” dedi.

Barçın paylaşımında, “Hepsinin tek tek hesabını soracağız; bugün olmazsa yarın mutlaka, buna hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerine yer verdi.

Devrim Barçın’ın paylaşımı şöyle:

“Hayat pahalılığının yanlış hesaplanmasında payı olan herkesten halk adına hesap soracağız.

İstatistik Kurumu'na yönelik ortaya koyduğumuz gerçeklere dair ne kurum yöneticileri ne de onları atayan siyasiler hiçbir yorum yapmadı henüz. Zannetmesinler ki peşini bıraktık.

Hepsinin tek tek hesabını soracağız; bugün olmazsa yarın mutlaka, buna hiç kimsenin şüphesi olmasın lütfen.

Tabii bu işte esas sorumlu olan yöneticiler ve onları atayan siyasiler kabuklarına çekilince, yasalara aykırı ‘yanlış veri girişi yapıp’ yine yasalara göre ceza alması gerekenler konuşulmazken her ne hikmetse amirlerinin yönlendirmesi ile aşağıdaki gönderiyi yapma gereği duymuş bir kurum çalışanı kamu görevlimiz.

Ayrıca bu gönderiyi Kurum Başkanımız da beğenmiş. Yasalar karşısında herkes eşittir ve hak ettiğini alır. Derdimiz kamu emekçileri ile değildir ama çok iyi bilinmelidir ki halkın alım gücü ile oynayan siyasiler ve onların kamudaki maşaları derdimizdir.”