Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekili Devrim Barçın, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) adrese teslim ihale usulsüzlüklerine devam ettiğini söyledi.

Kişisel sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Barçın, “Bir şirket 4 kamu binasının temizlik ihalesine ayrı ayrı 4 teklif atıyor ve bu 4 teklifte de çalışan başı 0.01 TL Kar ile çalışacağını beyan ediyor. Bu kar ile nasıl iş yapılır sorusunun cevabı ise Devletin verdiği sigorta prim desteği kârımızdır oluyor” dedi.

Paylaşım şu şekilde:

UBP, adrese teslim ihale usulsüzlüklerine devam ediyor

Bir şirket 4 kamu binasının temizlik ihalesine ayrı ayrı 4 teklif atıyor ve bu 4 teklifte de çalışan başı 0.01 TL Kar ile çalışacağını beyan ediyor.

Bu kar ile nasıl iş yapılır sorusunun cevabı ise Devletin verdiği sigorta prim desteği kârımızdır oluyor.

Anlamadık ama anladık diyelim; gelelim esas konuya.

Peki bu şekilde yani 4 kamu binasında da çalışan başına 0.01 TL Kâr ile çalışacağını beyan edip ayrı ayrı 4 teklif atan şirket ne oluyor da Milli Eğitim Bakanlığı Temizlik Hizmet Alımı ihalesinde kişi başı 2.000 TL Kâr ile çalışacağını beyan eden teklif atıyor ve ihaleyi de kazanıyor.

Araştırmalar sonrası cevap bulunuyor.

Eğitim Bakanlığı'nın bu ihalesinin sonuçlandırılmasındaki puanlama kriterleri öyle bir yazılıyor ki sadece bu şirketin kazanacağı garanti altına alınmış oluyor. Klasik UBP zihniyeti işte !

Ayrıca geçen sene Rekabet Kurulu'nun, bu şirketin kazandığı ihaleyi iptal etme kararına rağmen yine de bir şekilde bu şirkete ihalesiz bu işin yaptırıldığını da unutmamız gerekir.

Editör: Erol Kanlıada