Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), 9 Haziran Pazar günü gerçekleşecek olan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde halkımızı sandığa gitmeye çağırdı.

Seçimlerin Kıbrıs Rum tarafı ile bir ilgisi olmadığını, Avrupa Birliği’nin seçimi olduğunu dile getiren BKP Merkez Yürütme Kurulu, katılımın artmasının, AB-Kıbrıs Türk toplumu ilişkilerine olumlu katkı yapacağını vurguladı.

“Kıbrıs Türk toplumunun geleceği çözüm, barış ve AB üyeliğindedir” diyen BKP Merkez Yürütme Kurulu, buna karşı çıkan çevrelerin statükodan beslenen kesimler olduğunu belirtti.

BKP’nin Avrupa Sol Partisi’nin gözlemci üyesi olduğunu dile getiren BKP Merkez Yürütme Kurulu, seçimlere katılan AKEL’in de Avrupa sol partisinin üyesi olduğunu, ortak belirlenen çerçeveci, ekolojik, barışçı ve emekten yana AB politikalarını savunduğunu belirterek, katılanları AKEL listesine oy vermeye çağırdı.

Kıbrıslı Türklerin Avrupa parlamentosunda temsil edilmesinin önemine vurgu yapan BKP Merkez Yürütme Kurulu, bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, AKEL listesine oy vererek, barış ve birlikte yaşam mücadelesinin yükseltilmesi çağrısında bulundu.

Editör: Ahmet Karagözlü