Ünlü oyuncu Brad Pitt, yeni Formula 1 filmiyle beyazperdeye dönüyor. Joseph Kosinski'nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmin vizyon tarihi açıklandı. Apple Original Films imzalı yapım, 27 Haziran 2025'te vizyona girecek. 

Brad Pitt'in merakla beklenen Formula 1 filminden ilk kare - 2

FİLMİNDEN İLK KARE

Merakla beklenen filmden ilk poster yayınlandı. İşte Formula 1 pilotu rolünü üstlenen Pitt'in ilk karesi...

Brad Pitt'in merakla beklenen Formula 1 filminden ilk kare - 3

ADI AÇIKLANDI

2025 yılında vizyona girmesi planlanan filmi resmi adı ise "F1" olacak. Filmin yönetmen koltuğunda Joseph Kosinski oturuyor. Filmin yönetmeni Joseph Kosinski, Tron, Oblivion ve Top Gun: Maverick gibi filmlerle tanınıyor.

Brad Pitt'in merakla beklenen Formula 1 filminden ilk kare - 4

FİLMİN KADROSU

Pitt'e filmde Kerry Condon, Javier Bardem, Tobias Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia ve Samson Kayo gibi isimler eşlik edecek.

"F1" FİLMİNİN KONUSU

Pitt, filmde APXGP adlı Formula 1 takımının genç sürücüsünü (Damson Idris) yetiştirme görevini üstleniyor. Pitt, filmde 30 yıl aradan sonra piste dönen Sonny Hayes adındaki Formula 1 pilotunu canlandıracak.

Brad Pitt'in merakla beklenen Formula 1 filminden ilk kare - 5

GERÇEK PİSTLERDE ÇEKİLDİ

Filmin bütçesinin 130-140 milyon dolar civarında olduğu biliniyor. Film, Formula 1 işbirliğiyle çekildi ve çekimler F1 sezonu boyunca gerçek pistlerdeki yarışlarda yapıldı. BBC, Brad Pitt'in filmin prodüksiyonuna devam etmek üzere bu hafta Britanya Grand Prix'sine geri döndüğünü bildirdi.

Brad Pitt'in merakla beklenen Formula 1 filminden ilk kare - 6

Filmin yapımcıları arasında Formula 1'in 7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton da bulunuyor. Hamilton "Brad Pittt yaşına göre çok iyi görünüyor. Formula 1 pistinde Brad Pitt ile birlikte olduğum için ne kadar heyecanlı olduğumu tarif edemem" dedi.

Editör: Ahmet Karagözlü