Ahmet KARAGÖZLÜ

Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği, narenciye ürünlerinin ihracı konusundaki sorunların aşılamamasından dolayı eylem başlattı.

BAĞIMSIZ Gazete’ye konuşan narenciye üreticisi Abdullah Cangil, yaklaşık bir buçuk aydır narenciye ürünlerinin ihracatının yapılabilmesi için paydaşlarla birlikte her türlü çalışmaya katıldıklarını ancak sorunların çözümü için bir türlü adım atılmadığını söyledi.

Bu süre zarfında ürünlerin Türkiye üzerinden ihracatı konusunda bir takım sorunların yaşandığına dikkat çeken Cangil, “Günler akıp gitti, çare bulunamadı, ürünlerimiz daldan düşmeye başladı” dedi.

Cangil, narenciye üreticileri olarak “eylemden” başka yapacak bir şeylerinin kalmadığını belirterek kendilerini aşan bu sorunun devletin sorunu olduğunu kaydetti.  

Abdullah Cangil, ihracat sorununun halen devam ettiğini ifade ederek ürünlerin bir türlü yurtdışına gönderilemediğini belirtti.

“Eylemden başka çaremiz kalmadı” diyen Cangil, Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği önünde eylem ateşini yaktıklarını vurguladı.

Cangil, “Sorunlarımız çözülmezse önce sokaklara taşacağız, daha sonra da meclis önüne gideceğiz” dedi.