Süleyman Cengiz Eminoğlu Vakfı (CENGO) öncülüğünde yapımı tamamlanan Girne Püsküllü Bölgesindeki “Cengo-V Girne Püsküllü Çocuk ve Genç Parkı”, 13 Eylül Çarşamba günü saat 14.00’te Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından açılacak.

    Park, Türkiye Belediyeler Birliği ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği İşbirliği Programı kapsamında Rize Belediyesi- Girne Belediyesi desteği, Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin ve çok sayıda yürekli gönüllüler, iyiliksever vatandaşların katkıları ve CENGO Vakfı’nın öz kaynakları ve finansmanı ile gerçekleştirildi. 

   CENGO Vakfı, çocukların ve gençlerin mutluluğu için projeler ürettiğini belirterek, Girne Püsküllü Bölgesinde yürüttükleri projenin tamamlandığını ve tüm halkımızı açılışa davet ettiklerini vurguladı.

  CENGO Vakfı’ndan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

  “Girne Püsküllü Bölgesinde açılacak olan ‘Cengo-V Girne Püsküllü Çocuk ve Genç Parkı’mıza tüm vakıf destekçilerimiz, ailemiz ve sevenlerimiz davetlidir. Hayatımızda çok büyük izler bırakan oğlumuzun adını yaşatmak, bunu yaparken de çocuklarımızı mutlu etmek amacıyla kurulan vakfımızın ilk projesi olan püsküllü parkı hepimiz için çok kıymetli. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız…

   Projenin tamamlandığını öncelikle çocuklarımıza ve gençlerimize sonra da tüm halkımıza duyurmaktan mutluluk duyarız.

   Bizler ve bizlerle birlikte bu yolda yürüyen ve her geçen gün sayısı artan birçok iyiliksever, vermenin, diğer faydalarının yanı sıra, verenin ruhunu özgürleştirdiğine şahit oldu. İyiliğin bulaşıcı olduğunu deneyimledi. Bizler ve yoldaşlarımız, veren el olmanın alan el olmaktan çok daha kıymetli olduğunu hayat tarzımız yaptık.

    Yolculuğumuz çok özeldi ve güzeldi. Tamamlamak nasip oldu. Ayak izlerimizin olduğu vatanımıza, yürek izlerimizin olduğu emanetlerimize, Rabbimizin selam izlerinin olduğu meleklerimize armağan olsun.”