Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Ongun Talat, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın sözlerini değerlendirdi.

   Talat, sosyal medya hesabından, Arıklı’nın “hükümetin sosyal medyayı kontrol altına alacak, devlete, Türkiye’ye, orduya hakareti önleyecek yasal tedbirleri almakta geç kaldığını, YDP olarak bundan rahatsız oldukları” yönündeki açıklamaya ilişkin değerlendirmede bulundu.

   Talat paylaşımında, “CTP olarak ifade özgürlüğünü kısıtlayan bazı maddelerin değiştirilmesiyle ilgili yasa önerilerimizi Meclise sunmuşken bu açıklama bence çok iyi olmuş. Zira safların netleşmesi, demokrasiyi savunanlarla, faşizmin temsilcilerinin işin başından ayrışması gerekiyordu” ifadelerine yer verdi.

   Ongun Talat’ın paylaşımı şu şekilde:

   “CTP olarak tam da ifade özgürlüğünü kısıtlayan bazı maddelerin değiştirilmesiyle ilgili yasa önerilerimizi Meclise sunmuşken, ilk dolaylı yanıtı Sn. Arıklı’dan almış olduk. Erhan bey ‘hükümetin sosyal medyayı kontrol altına alacak, devlete, Türkiye’ye, orduya hakareti önleyecek yasal tedbirleri almakta geç kaldığını, YDP olarak bundan rahatsız olduklarını’ buyurmuş.  

   Bence çok iyi olmuş, zira safların netleşmesi, demokrasiyi savunanlarla, faşizmin temsilcilerinin işin başından ayrışması gerekiyordu.

   Önerilerimiz Meclisin gündemine geldiğinde ‘hükümet’ sıralarındaki diğer vekillerin alacakları tavrı da göreceğiz.

   Tarihimizin nefret suçu içeren en yaratıcı köşe yazısının yazarını mı, yoksa temel hak ve özgürlükleri savunanları mı destekleyecekler, birey birey takipteyiz…”