Öztoprak Dans Stüdyosu, 1 Haziran Dünya Çocuk Gününde hip hop dalında workshop düzenleyerek beş yıl aradan sonra kapılarını açtı.

Öztoprak Dans Stüdyosu tarafından yapılan açıklamaya göre, Stüdyo sahibi Salih Öztoprak denetiminde dans eğitmenleri Devin Canbaz ve İsmail Mertbilek tarafından verilen workshopta çocuklar, hip hop dalında temel eğitim alma şansı buldu. Ücretsiz olarak düzenlenen workshopun sonunda çocuklara katılım belgeleri verildi.

Etkinliğin başında bir konuşma yapan eğitmen Devin Canbaz, stüdyonun kapılarını yeniden açılmasına vesile olan ve yıllardır sanat dünyasına büyük katkılar sunan Salih ve Canan Öztoprak’a teşekkür etti.

Sadece bir stüdyonun yeniden açılışını kutlamadıklarını ifade eden Canbaz, sanatın birleştirici gücüne, dostluğun ve dayanışmanın önemine de vurgu yaptıklarını söyledi.

Etkinliği 1 Haziran Dünya Çocuk Günü'nde yapmak istediklerini vurgulayan Canbaz, “Biz bütün çocukların gülmesini istiyoruz.” dedi.

Gazze’de bugün çocukların öldüğüne ve annesiz, babasız kaldığına değinen Devin Canbaz, bu vahşetin bir an önce sona ermesinin en büyük dilekleri olduğunu da vurguladı.

Editör: Batuhan Borakan