Lefkoşa Ercan Havalimanı’nda bavulunda yapılan kontrolde içerisinde uyuşturucu madde içeren kraşer bulunması üzerine tutuklanan zanlı A.Y.K. yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Aysın Erdemirci olayla ilgili bulguları aktardı.

Polis, zanlı A.Y.K.’nın 28 Haziran 2024 tarihinde saat 14.15'te Lefkoşa Ercan Havalimanı’nda giden yolcu salonu içerisinde kale 8 x-ray cihazından geçiş yaptığı esnada beraberinde getirdiği yolcu valizinde Gizeh marka metal öğütücü tespit edilmesine müteakip yapılan kontrolde Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde kalıntısı bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Polis zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığı ve itiraf niteliğinde bir gönüllü ifade vererek söz konusu öğütücüyü Lefkoşa'da ismini bilmediği bir parkta bulduğunu beyan ettiğini söyledi.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, emarelerle ilgili gerekli analizlerin devam ettiğini belirterek, soruşturma maksatlı zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Jale Ergüden zanlının soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için 8 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Editör: Yasemin Canbaz