Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, KIB-TEK’te yaşananlarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

   Erhürman paylaşımında, “Ülkenin hal-i pür melali bu! Ülkeyi yönettiğini iddia eden zihniyet belli. Herkesin, özellikle de şikayetçilerin samimiyet testinden geçtiği bir dönemdeyiz” ifadelerini kullandı.
   Açıklama şöyle:

   “1. KIB-TEK’te 78 kişinin istihdamıyla sonuçlanan sınavda yönettiğini iddia edenlerin şeffaf açıklamalarla yalanlayamadığı şaibe iddiası.
    2. Münhalsiz, sınavsız ve hükumetteki partilerin kontenjanları çerçevesinde gerçekleştirildiği KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı tarafından teyit edilen 63 istihdam daha.
    3. Gazetelerde aynı gün haber: ‘675 TL üzeri borcu olanların elektriği kesilecek’.
    4. Sanayicinin isyanı: 2010 yılında elektrik tüketiminde yüzde 25 destek alan sanayici bugün yüzde 2 destek alıyor. Girdi maliyetleri çok arttı. Ürettikçe yok oluyoruz.
    5. KIB-TEK’in verimli çalışmadığını, personel giderlerinin çok fazla olduğunu her fırsatta dile getiren siyasiler, ekonomik örgütler...
   Ülkenin hal-i pür melali bu! Ülkeyi yönettiğini iddia eden zihniyet belli. Herkesin, özellikle de şikayetçilerin samimiyet testinden geçtiği bir dönemdeyiz.
   Hem ağlayıp hem gitmekten vazgeçeceğiz ve bu zihniyetten bir an önce kurtulacağız. Bu yönetimle geçen her dakika ülke de halk da geri döndürülmesi çok güç bir biçimde hasara uğruyor.
   Hep birlikte harekete geçmekten, bu zihniyetten hep birlikte kurtulmaktan ve hep birlikte yönetmekten başka çare yok!”