Esentepe’de gerçekleştirilen operasyonda uyuşturucu maddeyle yakalanan P.A., C.A.U., C.A.U. ile M.C.O. teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru İbrahim Toz mahkemede olguları aktardı.

Polis, 18 Mayıs 2024 tarihinde, Esentepe’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Girne Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından, eğlence düzenlenen bir ikametgaha yapılan operasyon sonucu, N.T.A.’nın tasarrufunda yaklaşık 7 gram ağırlığında hintkeneviri ile içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olan ucu yanık puro ve akabinde Çatalköy’de bulunan ikametgahında yapılan aramada bir gram ağırlığında hintkeneviri bulunduğunu söyledi.  

Polis, P.A.’nın tasarrufunda içerisinde hintkeneviri olan bir adet sigara ve yaklaşık 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti.

Polis memuru, C.A.U.’nun tasarrufunda 2 adet MDMA türü hap, M.C.O.’nun tasarrufunda da içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde olan bir adet sigara bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Polis, operasyon kapsamında söz konusu ikametgahta eğlenceye katılmak için bulunan, üçüncü ülke uyruklu toplam 19 kişinin de tespit edildiğini, yapılan muhaceret kontrollerinde,19 kişinin ülkede yasal statüsü olmadığını belirlediklerini, soruşturmanın adli şubeye devredildiğini açıkladı.

Polis, zanlıların 2 kez mahkemeye çıkarılarak, haklarında 11 gün tutukluluk emri alındığını belirtti. Polis, soruşturmanın tamamlandığını, P.A. ile C.A.U.’nun ülkede kaçak yaşam sürdüğünü, C.A.U. ile M.C.O.nun öğrenci olduğunu belirterek, teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel,  ikamet izni olmayan P.A. ile C.A.U.’nun 2 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine, C.A.U. ile M.C.O.’nun ise yurt dışına çıkışlarının  yasaklanmasına, haftada bir gün polise ıspat- vücut yapmalarına ve kişi başı 40 bin TL nakit teminat yatırmalarına emir verdi. (Kamalı Haber)

Editör: Yasemin Canbaz