EURO 2024 hazırlıklarını sürdüren A Milli Takım'da, Ferdi Kadıoğlu ile Kaan Ayhan, Riva'da düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Milli futbolcular Ferdi Kadıoğlu ve Kaan Ayhan, Riva Tesisleri'nde düzelenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kaan Ayhan'ın açıklamaları şöyle:

"En büyük hedefim Almanya'daki turnuvada oynamaktı. Daha son kadro açıklanmadı ama inşallah bu günleri göreceğiz. Milletimizle birlikte inşallah güzel şeyler başaracağız. Dortmund kapımın önü sayılır, iyi hazırlanıyoruz."

"İyi oynadığımızda skoru yakalayabiliyoruz. Başarı bizim elimizde, bunun için çok iyi hazırlanıyoruz. Bazı faktörler rakibe de bağlık ancak grupta üç maç kendi elimizde."

"Bu sezon sürekli farklı pozisyonlarda oynadım. Yeni pozisyon aradılar, ben aramadım ama buldular. Orta sahada daha çok oynadım. Geçmişte stoper oynadım. Sağ bek oynadım bu yıl. Üç pozisyonda da rahatım. Bir pozisyon seçersek, orta sahada daha rahatım."

"Hazırlık maçlarında kaybettik ancak mağlubiyetten alacağınız ders bazen çok değerli oluyor. Hocalarımız da çok çalışıyor, her gün toplantıdalar. Video analizi de çok iyi yapmışlar."

Ferdi Kadıoğlu'nun açıklamaları ise şöyle:

"Almanya'da ve çevre ülkelerde çok sayıda vatandaşımız var. Onlarla birlikte mücadele etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. "Ligdeki rekabet sona erdi. Hepimiz Avrupa Şampiyonası'na konsantre olmuş durumdayız."

"Son iki hazırlık maçı bizler için ders oldu. En azından turnuvada böyle bir şeyle karşılaşmamak adına ders aldık. En iyi pozisyonum neresi diye sorarsanız solu tercih ederim.

Editör: Erol Kanlıada