Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 2023-24 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni geçtiğimiz akşam GAU Lympic Tesisleri'nde yapıldı.

GAÜ’den yapılan açıklamaya göre, üniversitenin akademik tarihinin 39'uncu yılında, 11 doktora, 80 yüksek lisans ve 210 lisans olmak üzere toplam 301 öğrencisi, eğitimlerini başarıyla tamamlayarak diplomalarını almaya hak kazandı.

Girne Merkez Kampüs Yerleşkesi'nde akademik ve idari kadronun ev sahipliğindeki törene,  luk" damgasını vurdular. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden törene; Devlet erkanını temsilen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, GAÜ Senatosu tarafından alınmış karar doğrultusunda kendisine; İnsan Kaynakları Ana Bilim Dalı Fahri Doktora Ünvanı verilen AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, üst düzey bürokratlar, YÖDAK Temsilcileri ve diğer üniversite rektörleri, yurt içi ve dışından davetliler ile çeşitli ülkelerden gelen öğrenci aileleri de yer aldı.

Editör: Onur Evrensel