Ülkemizde dün ve bugün birer trafik kazası meydana geldi. Kazalar sonucunda iki kişi yaralanırken, bir alkollü sürücü ise tutuklandı.

Polis basın bülteninde verilen bilgiye göre ilk kaza, dün saat 13.30 sıralarında meydana geldi.

Girne’de Karaoğlanoğlu caddesi üzerinde, H.G. (E-25) yönetimindeki SJ 841 plakalı motosiklet araçla batı istikametine doğru seyrettiği sırada yolun sağına geçerek sağ şerit içerisinde dikkatsizce seyrettiği sırada, o esnada cadde üzerindeki bir araç park yeri içerisinden trafik akışının durup kendisine yol verildiği için caddeye giriş yapan S.Ç. (E-32) yönetimindeki VB 906 plakalı motosikletin sağ yan kısmına çarptı.

Kaza sonucu yaralanan SJ 841 plakalı motosiklet sürücüsü H.G., kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde sol ayağında kırık teşhisi nedeniyle müşahede altına alındı.

Alkollü sürücü yayaya çarptı

İkinci kaza ise bugün saat 00.30 sıralarında, Lefkoşa’da Zahra sokak üzerinde meydana geldi.

Ü.S.O. (E-31) 228 promil alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki MU 686 plakalı araçla doğu istikametine doğru seyrettiği sırada sola meyilli viraja yaklaştığında, dikkatsizliği sonucu o esnada batı istikametine doğru yaya olarak yürümekte olan N.Ö.'ye (K-40) çarptı.

Kaza sonucu yaralanan yaya N.Ö., kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, kalça kırığı teşhisi nedeniyle müşahede altına alındı.

Araç sürücüsü Ü.S.O. tutuklandı.