Kocaeli'nin İzmit ilçesi D-100 kara yolunda Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın içinde bulunduğu otomobile, bir midibüs arkadan çarptı. Kazayı yara almadan atlatan Gezeravcı ve otomobildeki iki kişi tedbir amaçlı hastaneye götürüldü.

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da içinde bulunduğu otomobile, D-100 kara yolunun Kocaeli İzmit geçişinde bir servis midibüsü arkadan çarptı.

Kaza saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Gezeravcı ve otomobildeki iki kişi kazadan yara almadan kurtuldu ancak kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.

VALİ YAVUZ: YARALANMA TESPİT EDİLMEDİ

Kocaeli’de Alper Gezeravcı ve beraberindeki 2 kişinin kaldırıldığı Kocaeli Şehir Hastanesi'ne giden Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, gazetecilere açıklama yaptı. Vali Yavuz, Gezeravcı ve beraberindeki iki kişinin durumlarının iyi olduğunu ifade ederek, “Gerekli görülen tüm görüntüleme ve tahliller yapılmış, kontrolden geçirilmiştir. Şu an itibariyle herhangi bir yaralanma tespit edilmemiştir. Kontrol amaçlı şu anda hastanemizde bulunuyorlar. Kocaeli’den transit geçerken meydana gelmiş bir hadise.” dedi.

Editör: Yasemin Canbaz