Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) 29’uncu Olağan Genel Kurulu’nu Concorde Otel’de gerçekleştirdi. Yeniden KAMUSEN Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Metin Atan, güven tazeledi. 

Genel Kurula, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, TDP Genel Başkanı Zeki Çeler, HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan başta olmak üzere diğer sendikalar ve üyeler katılım gösterdi. 


DAHA İYİ BİR KAMUSEN İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ
KAMUSEN Başkanı Metin Atan açılış konuşmasında “Dile kolay 49 yılı aşkın bir süredir mazisi olan, demokratik yapısıyla çalışanların haklarını korumak, ülke şartlarına göre daha ileriye götürmek, KKTC’nin varlığının bekasının korunmasını ilke edinmiş dik duruş sergilemekte ve bu çizgide ilerlemektedir. KAMUSEN 850 bin üyesi olan HAK-İŞ konfederasyonuna bağlı 20 üye sendikadan biridir. 24 Mayıs 2024 tarihinde Hak -İş temsilciliği ile iki ülke arasındaki her iş birliğini resmiyete dökmüştür.

Tanınmamışlığın verdiği sıkıntılarla Avrupa ve uluslararası alanlardan soyutlanmış bir KKTC ile yüz yüze kaldık. Önlenemez kayıt dışılık, kriminal olaylar, vergi adaletsizliği, arsaların yabancı uyruklulara satılması bizleri zor duruma sokmakta ve KAMUSEN olarak biz bu olaylara sessiz kalmayacağız” dedi ve KAMUSEN’in bugünlere gelmesinde katkı koyan herkese teşekkür ederek. Daha iyi bir KAMUSEN için el ele vermeye devam edeceklerinin vurgusunu yaptı. 


KAMUSEN ULUSLARARASI SENDİKALAŞMADA ETKİN BİR KONUMA GETİRİLMELİ
HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan ise KAMUSEN – HAK-İŞ Federasyonu arasındaki işbirliğinin gün geçtikçe daha da güçlendiğini kaydederek, Hak-İş’in çalışma hayatında yaptığı mücadele yanında bölgedeki mağdur ve mazlumlara karşı da duyarsız kalmadıklarını ve kalmayacaklarını belirterek, “KKTC izolasyonlarının kaldırılması, federal bir kısım çözümlerin bir kenara bırakılıp KKTC’nin tüm dünya tarafından tanınacağı adımlar atılmalı” diyerek sendika olarak Kamusen’i uluslararası sendikalaşmada etkin bir konuma getirmek için mücadele etmeye devam edeceklerini ifade etti. 
Faaliyet ve Mali Rapor okunmasının ardından Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu organlarının seçimi yapıldı.

Whatsapp Image 2024 06 29 At 13.28.20Whatsapp Image 2024 06 29 At 13.28.21Whatsapp Image 2024 06 29 At 13.28.20 (1)Whatsapp Image 2024 06 29 At 13.28.25 (1)Whatsapp Image 2024 06 29 At 13.28.25

Editör: Yasemin Canbaz