Güren TİLKİ

   Bostancı’da “eşine mesaj attığı” gerekçesiyle çıkan kavgaya karışan 3 kişinin tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

   Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde görüşülen davada yeminli şahadet veren Polis Memuru Emir Eğitmen, olayla ilgili olguları aktardı.

   Polis, zanlıların “Yaralama”, “Ciddi Darp”, “Mülke Tecavüz” ve “Kanunsuz Çakı Taşımak” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Polis, 14 Kasım 2023 tarihinde, saat 19.30 raddelerinde Bostancı’da zanlılar G.T. ile kardeşleri H.T. ve T.T.’nin, G.T.’nin “eşine mesaj attığı” gerekçesiyle G.T’nin ikametgahına giderek oğlu B.T.’yi darp ettiğini söyledi.

   Polis, her üç zanlının da baba-oğulun yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayaklarıyla vurup, ciddi şekilde darp ettiklerini kaydetti.

   Ayrıca Polis, G.T.’nin bıçakla kavgaya karışan bir kişinin sağ kulağının arka kısmını 3 cm kesmek suretiyle yaraladığını belirtti.

   Polis, yaralının Cengiz Topel Hastanesi’nde tedavi edilerek aynı gün taburcu edildiğini ve tüm zanlıların aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını dile getirdi.

   Soruşturma kapsamında 6 kişiden ifade temin edildiğini ve olay yerinden elde edilen kamera görüntülerinin incelendiğini belirten polis, 10 kişiden daha ifade alınması gerektiğini kaydetti.

   Polis, olayda kullanılan çakının, olay mahallinden yaklaşık 50 metre uzaklıkta yol kenarında atılı vaziyette bulunduğunu ifade ederek zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılıklarının bulunduğunu anlattı.

   Polis, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu Uğur, zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.