Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Asbaşkanı Oğuz Akançay, Ankara’da düzenlenen Travel-Expo Ankara Fuarı’nda ülkemizi temsil ediyor. 16 Kasım’da açılışı gerçekleştirilen fuar 17-19 Kasım tarihleri arasında ziyaretlere açık olacak.

Fuarda Kıbrıs Türk turizm sektörünü temsil etmek amacıyla bulunan KITSAB Asbaşkanı Oğuz Akançay, “Londra’daki fuardan hemen sonra, ayağımızın tozu ile Ankara’daki fuara katılmak gerekti. Fuarlar, turizm sektörümüzün tanıtımını yapmak için özel bir öneme sahiptir ama Ankara gibi Kıbrıs Türk turizmine katkı koyan bir şehirdeki bu fuar oldukça ayrıcalıklı bir konumda. Bu fuarda kültür ve sağlık turizminin ön planda olması da bizim için özel bir anlam ifade etmektedir. KKTC de, son yıllarda bu segmentlerdeki ürünlerini ön plana çıkarmaya çalışıyor. Böyle bir etkinlikte Kıbrıs Türk turizmini temsil etmek ise ayrıca gurur vericidir” değerlendirmesini yaptı. 

Travel Expo-Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, bu yıl altıncı kez düzenleniyor. 200’ün üzerinde katılımcı ile 30,000’den fazla ziyaretçinin katılması hedeflenen Fuarda sağlık ve kültür turizminin öne çıkması ve bu iki konuda çeşitli paneller düzenlenmesi bekleniyor.