Lefkoşa’da aracında uyuşturucu madde ele geçirilen bir kişi tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

   Narkotik şubede görevli Polis Memuru Ozan Özder, olayla ilgili olguları aktardı.

   Polis, zanlı H.H.H.’nin “Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Sentetik Cannabinoid- Metamfetamin) Tasarrufu” suçundan methaldar olduğunu belirtti.
   Polis, Cürümleri Önleme Şubesi’nde (CÖŞ) görevli bir ekip tarafından Gönyeli’de zanlının kullanımındaki araçta arama yapıldığını söyledi.

   Polis, yapılan aramada; bir adet içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara, üzerinde metamfetamin kalıntısı olduğuna inanılan beyaz renk peçete, üzerinde sentetik canabinoid kalıntısı olduğuna inanılan çizgili beyaz renk kağıt parçası ve aracın dışında yerde bir adet içerisinde sentetik cannabinoid olan ucu yanık sarma sigara bulunarak emare alındığını dile getirdi.

   Polis, zanlının suçüstü yakalandığını, hakkında soruşturma başlatıldığını kaydetti.

   Meseleyle ilgili alınacak ifadelerin olduğuna dikkat çeken polis, ele geçirilen kanıtların inceleneceğini söyledi.

   Polis ayrıca, zanlının cep telefonunun da inceleneceğini, aranan bir şahsın daha olduğunu ifade ederek zanlının soruşturmanın selameti açısından 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)