Girne’de 8 Eylül günü tasarrufunda 10 gram kokain, 5 gram Hint keneviri, üzerinde madde kalıntısı bulunan hassas terazi, öğütücü ve kıvrık para ile 4 bin 970 Amerikan Doları ve bin 250 Sterlin para bulunan zanlı O.Ç., bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Mahkeme, zanlının teminata bağlanmasına emir verdi.

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Mert Gültuna olguları aktardı.

   Polis, 8 Eylül 2023 tarihinde, 23.45 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince, Girne’de bir apartmanın giriş kısmında tespit edilen zanlı O.Ç.’nin tasarrufunda 2 ayrı paket içerisinde 1.5 gr ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını ve zanlının suçüstü tutuklandığını belirtti.

   Zanlının ikametgâhında gerçekleştirilen arama neticesinde, ayakkabı içerisine gizlenmiş ayrı paketler içerisinde satışa hazır yaklaşık 8.5 gram kokain, 5 gram Hint keneviri bulunduğunu dile getiren Polis, evde yapılan aramada ise 1 adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi, 1 adet içerisinde Hint keneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan metal öğütücü, 1 adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 5 TL kıvrık para ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 4 bin 970 Amerikan Doları ve bin 250 Sterlin para bulunarak emare olarak alındığını vurguladı.

   Polis, soruşturmanın tamamlandığını dile getirerek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şehadeti değerlendiren Mahkeme, zanlının 40 bin TL nakit teminat yatırması ve bir kefilin 350 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi. (Kamalı Haber)