Nar birçok insanın severek tükettiği besinlerden biri olarak ön plana çıkabiliyor. Ancak tek bir narın içinde birçok tanecik bulunuyor. Bu nedenle ayıklaması kimi zaman oldukça uğraştırıcı bir hale de dönüşebiliyor. Bunun yanı sıra bazı pratik yöntemler sayesinde nar ayıklamak için, 'meğer bu kadar basitmiş' bile denilebilir.

Nar pek çok insanın severek tükettiği besinler arasında yer alıyor. Ancak soyması kimi zaman uğraştırıcı olabiliyor. Bu nedenle nar ayıklamanın en pratik yöntemleri de birçok kişi tarafından araştırılabiliyor. Ayrıca bazı yöntemler, 'meğer nar soymak bu kadar basitmiş' bile dedirtebiliyor.

NAR AYIKLAMANIN EN PRATİK YÖNTEMLERİ

Nar soymanın birçok farklı yöntemi bulunuyor. Ancak bazı yöntemler, diğerlerine göre daha kolay olabiliyor. Nitekim nar ayıklamanın en pratik yöntemlerinden biri aşağıda yer alıyor.

· Öncelikle narın dala tutunan kısmı. daire şeklinde bıçak ile kesilerek çıkartılır.

· Ardından narın gövde bölümünün üst kısmı dairesel bir şekilde kesilerek çıkartılır.

· Üst kısım çember şekilde çıkarıldıktan sonra dikey şekilde nar. eşit parçalar halinde bıçak yardımıyla kesilir. Ancak çok fazla derine inilmemesi gerekiyor.

· Devamında nar, dikey kesilen bölmelerden tutulur ve çekilerek bölünür.

· Akabinde parça halinde olan narlara bir kaşık yardımı ile arka kısmından vurulur ve içindeki nar tanelerinin dökülmesi sağlanır.

· Bu sayede nar ayıklama işlemi kolayca gerçekleşebilir.