Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) kampüsünde kurulan “Moe Açık Hava Sahnesi”, bu yaz birbirinden güzel etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Adadaki kültürel yaşamı daha da zenginleştirmek amacıyla düzenlenecek olan etkinliklerde konserler, tiyatrolar ve çeşitli etkinlikler yaz boyu halkla buluşacak.

Kültür Sanat Kıbrıs’ın (KSK) 4 bin kişi kapasiteli “Moe Açık Hava Sahnesi” basına tanıtıldı.

Moe Açık Hava Sahnesi, Near East Bank Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Enver Haskasap ile Master Of Experience ve Fabric House Yönetim Kurulu Üyesi Tufan Yakuboğlu’nun hayata geçirdiği Kültür Sanat Kıbrıs’ın ilk projesi olma özelliği taşıyor.

Moe Açık Hava Sahnesi; tiyatro, sinema, konser, jimnastik gösterileri, halka açık ücretsiz etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri ve genç yetenek yarışmaları gibi organizasyonlar ile geniş bir etkinlik yelpazesine sahip.

Moe Açık Hava Sahnesi, Kıbrıs’ta kültür ve sanatın gelişimine katkı sağlamak, toplumu sanatsal faaliyetlere teşvik etmek ve adanın kültürel zenliğini geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla düzenleniyor.

MOE FESTİVAL ALANI

Moe Festival Alanı; kadın emekçilerin el emekleri, yiyecek, içecek üniteleri, dans ve sirk gösterileri, çocuklar için eğlenceli ve eğitici oyunlar, Drone eğitimi ve gösterileri pisti, maker lab., olmak üzere yeni yeteneklere performans sergileme olanağı sunan mini sahneden oluşacak.

Moe Açık Hava Sahnesi yaz boyunca sanatseverlere unutulmaz deneyimler sunmayı hedefliyor. Onaylanan etkinlikler ve sahne tarihleri basın tanıtımında kamuoyuna şöyle duyuruldu:

14 Haziran – Çok Güzel Hareketler 2

21 Haziran – Can Yılmaz/Zafer Algöz- Burda Olan Burda Kalır

22 Haziran – Mor ve Ötesi

5 Temmuz – Ali Congun

6 Temmuz – KÖFN

13 Temmuz – Fatma Turgut

19 Temmuz – Doğu Demirkol

24-26 Temmuz – Jimnastik Yarışmaları

27 Temmuz – Emre Aydın

3 Ağustos – Yaşlı Amca

 9 Ağustos – Tahsin Hasoğlu

10 Ağustos – Adamlar

16 Ağustos – Baturay Özdemir

6 Eylül – Tolga Çevik/ TOLGSHOW

7 Eylül – UZİ

20 Eylül – Güldür Güldür

24 Eylül – Cem Yılmaz

Editör: Yasemin Canbaz