Oyuncu Maya Hawke, canlı konserlerine katılan Stranger Things hayranlarının kendisini "neredeyse depresyona" soktuğunu söylüyor.

Ucuz Roman'ın (Pulp Fiction) oyuncusu Uma Thurman ve Ölü Ozanlar Derneği'nin (Dead Poets Society) yıldızı Ethan Hawke'un kızı olan 25 yaşındaki aktris, rekorlar kıran Netflix dizisindeki Robin Buckley rolüyle çıkış yapmıştı.

Bilimkurgu, paralel evren The Upside Down'da korkunç Demogorgon'u yenmek için birleşen bir grup arkadaşı konu alıyor.

Quentin Tarantino'nun Bir Zamanlar... Hollywood'da (Once Upon a Time in Hollywood) filmindeki rolüyle ilgili samimi bir "nepotizm" itirafında bulunan Hawke, filmde oynadığı müziğe geçiş yaparak 2019'da To Love a Boy ve Open'ı piyasaya sürmüştü. Asteroit Şehir'in (Asteroid City) yıldızı üçüncü albümü Chaos Angel'ın tanıtımı için verdiği yeni röportajda, dizinin şöhreti ve kült hayranlarının müzik kariyeri üzerindeki etkisinden bahsetti.

The Times'a verdiği röportajda, konserlerinde Stranger Things hayranlarının yaygınlığını kusur bularak "Neredeyse depresyona giriyordum" dedi. Hawke, insanların diziyle olan ilişkileri nedeniyle katıldığını düşündüğünü anımsıyor.

Burada insanlar olduğu için mutluyum ama sanırım müzik umurlarında değil.

Ancak Hawke çok geçmeden diziyle ilgilenenlerle müziğine ilgi duyanlar arasında gerçek bir örtüşme olduğunu fark ettiğini söylüyor.

Stranger Things'teki rol arkadaşları Joe Keery (Steve Harrington) ve Finn Wolfhard'ın (Mike Wheeler) da bu deneyimi yaşadığını çünkü onların da dizideki rolleriyle çıkış yaptıktan kısa bir süre sonra müzik yayımladıklarını söylüyor.

Geçtiğimiz ay, her ikisinin de aynı anda New York'taki bir stüdyoda görülmesinin ardından Keery, Taylor Swift'le işbirliği söylentilerine yanıt vermek zorunda kalmıştı.

Müziğini Djo adı altında piyasaya süren Keery, olası bir işbirliğiyle ilgili spekülasyonlara son noktayı koymuştu.

The Spout Podcast'te yaptığı açıklamada "Onun orada olduğu gün şans eseri ben de oradaydım" demişti.

Hawke, "nepo-bebek" geçmişine de değinerek, bağlantıları sayesinde efsanevi yönetmen Quentin Tarantino'nun Bir Zamanlar... Hollywood'da filminde rol aldığını itiraf etti.

"Kırmızı halıda seçmelere katıldığımı söylediğim bu kısa video yüzünden çılgınca dalga geçildim" dedi ancak seçme kaseti hazırladığını doğruladı.

Hiçbir zaman rolü kayırmacılıktan kaynaklanan nedenlerle almadığımı ima etmek istemedim, bence kesinlikle ondan aldım.

Son zamanlarda ailesinden "indie Kardashianlar" diye bahseden aktör, yaşadığı hayatı hak etmediği konusunda "rahat" olduğunu da sözlerine ekledi.

"'Hak etmek' karmaşık bir kelime" dedi.

Böyle bir hayatı hak edip de yaşayamayan o kadar çok insan var ki ama sanırım bunu hak etmesem de yaşadığım için yine de memnunum. Ve bunu yapmamamın kimseye bir faydası olmayacağını da biliyorum.

Editör: Erol Kanlıada