Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, bu sabah itibariyle Polis Genel Müdürlüğü'ne Bilgi Edinme Hakkı Yasası çerçevesinde bir başvuruda bulunarak bugüne kadar polise yaptıkları ve soruşturma açılan başvurularla ilgili bilgi talep ettiklerini açıkladı.

Kişisel sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Özersay, “Biz bu soruşturmaların peşini bırakmayacağız” dedi.

Açıklama şu şekilde:

“Bu sabah itibariyle Polis Genel Müdürlüğü'ne Bilgi Edinme Hakkı Yasası çerçevesinde bir başvuruda bulunarak bugüne kadar polise yaptığımız ve soruşturma açılan başvurularımızla ilgili bilgi talep ettik: Hangi soruşturma ne aşamada; Başsavcılığa gönderilenler hangileri ve benzeri bilgileri talep ettik. Aynı zamanda Başsavcılığa da benzer nitelikte bir başvuru yaparak hakkında soruşturma açılan milletvekiline dair dosyanın akıbeti konusunda bilgi talep ettik. Halkın beklentisi bu hiç bir şeyin üzerinin örtülmemesi yönündedir. Biz bu soruşturmaların peşini bırakmayacağız, kimse unuttuğumuzu ya da unutturulmasına izin vereceğimizi sanmasın! Aynen devam.”