Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Nevzat Özkunt, diploma sahteciliğinin arkasının gelmediğine dikkat çekerek tüm üniversitelerin denetlenmesi gerektiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özkunt, üniversite sektörünün geleceği ve itibarı için tüm sahte diplomaların ortaya çıkarılması gerektiğini vurguladı.

Özkunt, rüşvetin, kamunun her birimine ve her kademesine “kanserli hücre gibi yayıldığını” sağır sultanın bile bildiğini, ancak pişkinliğin diz boyu olduğuna dikkat çekti, “Bu ülkede istikrarlı olan tek şey rüşvet ve yolsuzluktur” dedi.

Nevzat Özkunt’un paylaşımı şöyle:

“Diploma sahteciliği, üniversite sahibinin şikâyeti üzerine ortaya çıkmıştı, ama arkası gelmedi. Diğer tüm üniversitelerin de denetimden geçirilmesi gerekir. Ama yapılmıyor. Yaptırılmıyor. Sektörün geleceği ve itibarı için tüm sahte diplomalar ortaya çıkarılmalıdır.

Çalışma Bakanı’nın özel kalem müdürünün rüşvet belgelerini ise eksik olmasın, Serdinç Maypa ortaya çıkardı. Rüşvetin, kamunun her birimine ve her kademesine kanserli hücre gibi yayıldığını sağır sultan bile biliyor artık.

Başbakan ve bakanlar ise üç maymunu oynuyor. İstikrar mesajları yayınlanıyorlar. Pişkinlik diz boyu. Ama bu ülkede istikrarlı olan tek şeyin rüşvet ve yolsuzluk olayları olduğu ortada. Kokuttular, çürüttüler tüm düzeni.

Peki kamudaki bu rüşvet ve yolsuzluk olaylarını açığa çıkarması, sorgulaması, soruşturması ve yargıya havale etmesi gereken;

-Sayıştay

-Başbakanlık Denetleme Kurulu

-Maliye teftiş kurulu

-Mali Polis nerede ve ne yapıyor acaba?

İlaç için bile olsa bin tane vakadan, bir tane dosya açın. Kamuoyu sizden hareket bekliyor. Adalet diz çöktü, yerlerde sürünür.

Ha şimdi bu devleti iki paralık eden sahte milliyetçiler, 20 Temmuz’da ‘devletim ve egemenlik’ naraları atacaklar. Gözünüzü yine boyamaya çalışacaklar. Hiç utanmadan!

Böyle gelmiş, ama böyle gitmeyecek…”

Editör: Ahmet Karagözlü