Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Kale arkasında çift sarı çizgilere park edenlere ceza uygulaması başlattığını söylemesi ardından, Güney'den gelen araçların çift sarı çizgilere park etmesi üzerine yaptığı paylaşımda araçların kilitlendiğini söyledi ve "Bizimkileri düzeltelim derken Güney’den gelenler de bozuldu” dedi.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Kale arkasındaki düzenlemelerin hayat bulması ardından, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, araçların park edeceği alanların açık şekilde gösterildiğini ve çift sarı çizgilere park edenler için zabıtaların ceza uygulaması başlattığını söylemişti.
 
Güney'den gelen yurttaşların, araçlarını çift sarı çizgilere park etmeleri üzerine yaptığı paylaşımda, "Bizimkileri düzeltelim derken güneyden gelenler de bozuldu." ifadelerini paylaştı. Şenkul paylaşımının devamında, Güney'den gelen araçlara ceza yazılmayacağını araçlarının kilitleneceğini söyledi ve "Peşin ödeme yani, herkese anladığı dilden bundan sonra." dedi.
 
Şenkul paylaşımında, “Ceza yazılsa da ödemiyoruz ve kimse de bize hesap sormaz hissinin verdiği rahatlığının sonucu bunlar." ifadelerini de ekledi.