Haber: Ahmet KARAGÖZLÜ

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (KTSU) soruşturması kapsamında tutuklanarak yargılanan okulun genel sekreteri ve hissedarlarından Serdal Gündüz ile KSTÜ Uluslararası Ofis Sorumlusu Amir Shakerifard bugün ilk tahkikat (PI) duruşması kapsamında Güzelyurt Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Sanıklar aleyhindeki dava, itham ve PI için 12 Temmuz'a ertelendi. 
Güzelyurt Kaza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Damla Güçlü ile sanık avukatları Doğa Zeki ve Talat Tanca hazır bulundu.
Sanıklar aleyhinde “Sahtekarlıkla Para Temini”, “Dolandırıcılık”, “Sahte Belge Düzenleme ve Tedavüle Sürme”, “Hesaplarda Hile ve Sahtekarlık Yapma”, “Suç Geliri Aklama”, “Sahte Banka Ödeme Emrini Tahrik”, “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçlamaları bulunuyor.
Bugünkü duruşmada sanık Amir Shakerifard'ın avukatı Talat Tanca, davaya başlamaya hazır olduklarını söyledi.
Sanık Serdal Gündüz’ün avukatı Doğa Zeki ise müvekkilinin ilk kez teminata bağlandığı 3 Mart'tan bu yana tutuklu olduğuna dikkat çekti. 
Doğa Zeki, müvekkilinin 10 meseleden teminata bağlı olduğu davaların süresinin dolduğunu belirterek diğer davaların nerede olduğunu sordu. 
Zeki, müvekkilinin teminata bağlı olduğu meselelerle ilgili diğer sanıkların da teminat sürelerinin dolduğunu, ancak mahkemeye getirilmediğini söyledi. 
Güzelyurt Kaza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun ise davayı itham ve PI için 12 Temmuz Cuma gününe tehir etti.

Editör: Erol Kanlıada