Girne’de gerçekleştirilen operasyonda tasarrufunda uyuşturucu madde ile uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 4 bin 970 ABD Doları ve 1250 sterlin para bulunan zanlı O.Ç. tutuklandı.

   “Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Kokain ve Hintkeneviri) Alma, Verme ve Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı O.Ç. mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Mahkemede meseleyle ilgili şahadet veren Polis Memuru Haluk Ceylan, olayla ilgili bulguları aktardı.

   Ceylan, 8 Eylül 2023 tarihinde, saat 23.45 raddelerinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince, Girne’de bir apartmanın giriş kısmında tespit edilen zanlı O.Ç.’nin tasarrufunda 2 ayrı paket içerisinde 1.5 gr ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını ve zanlının suçüstü tutuklandığını söyledi.

   Polis akabinde mahkeme emriyle zanlının ikametgahında gerçekleştirilen arama neticesinde ise ayakkabı içerisine gizlenmiş ayrı paketler içerisinde satışa hazır yaklaşık 8.5 gram kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yine 5 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 1 adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi, 1 adet içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan metal öğütücü, 1 adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 5 TL kıvrık para ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 4 bin 970 ABD Doları ve 1250 sterlin para bulunarak emare alındığını aktardı.

   Polis zanlının meseleyle ilgili yaptığı beyanların olduğunu, ancak bu beyanların henüz teyit ve tekzip edilmediğini ayrıca emare olarak alınan maddelerin tahlile gönderileceğini belirterek, zanlının ilk etapta 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)