TDP Genel Başkanı Zeki Çeler ile MYK üyeleri, Bağımız Gazete’yi ziyaret etti. Başkan Zeki Çeler ile MYK üyeleri İlke Davulcu, Evrim Hınçal ve Güner Ersen, Bağımsız Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay’a, parti yeni yönetiminin hedeflerini anlattı. TDP’nin tüm toplumu kucaklayan bir parti olduğunu belirten Çeler, yapıcı bir siyaset hedefiyle yola çıkıp çalıştıklarını kaydetti.

Parti olarak vatandaşların yaşadığı ciddi sorunların, sıkıntıların farkında olduklarını ve düzeltmek için çok çalışacaklarını, bunu yapacak deneyimli kadrolarının ve iradelerinin olduğunu ifade eden Çeler, bu konuda halkın kendilerine güvenmesini istedi.

Halkın aynı yüzlerden, benzer söylemlerden sıkıldığını görebildiklerini, kronikleşen sorunlara her geçen gün yenilerinin eklendiğini ve bunlara çere bulunamadığının herkesin malumu olduğunu belirten Zeki Çeler, bu nedenle insanımızın ülkesini terk edip göçtüğünü vurguladı. Bir kişinin bile göç etmemesi için canla başla çalışacaklarının sözünü veren Çeler, o nedenle “muhalefete değil, hükümete talibiz” dediklerini, bunun öylesine söylenmiş bir söz olmadığını, daha iyi bir ülke yaratmak için ana hedef olduğunu kaydetti.

Arka arkaya gelen yolsuzluk olaylarının, ülkede büyük bir çürümüşlük olduğunu gösterdiğini belirten Çeler, bu çürümüşlüğü temizlemek için ciddi çalışma yapacaklarını, kurumlarımızın güçlendirilmesi, teknolojiye ayak uydurması, halkın ekonomik refahı, kaliteli sağlık ve eğitim, güvenli yollar ve yaşanabilir bir çevre yaratmak için kolları sıvadıklarını vurguladı.