TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nde önceki gün anlamlı coşkulu ve heyecan dolu bir gün yaşandı.

TED Koleji ilk, orta ve lise öğrencilerinin yıl boyunca ürettikleri eserlerinden oluşan geleneksel Yılsonu Sergisi’nin Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, Lefkoşa Kaymakamı Cemal Kuyucu ve okul yöneticileri tarafından açılışının ardından “ Bahar Şenliği ve Kültürüne Sahip Çık Şenliği” ile anlamlı ve coşkulu gün devam etti.  

Öğrencilerin emekleriyle biçimlenen değerli eserlerin yer aldığı Serginin konuklarla birlikte gezilmesi sonrasında okul kampüs alanında yer alan şenliklere geçildi. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Berrak Seviş’in Kültürüne sahip çıkmanın ve onu yaşatmanın bir toplum için oldukça önemli olduğu ve bunu başaramayan toplumların yok olmaya mahkum olduklarını ifade eden konuşması ile başlayan Şenliklerde ilkokul dans kulübü öğrencileri, keman kulübünde yer alan “Küçük Kemancılar” grubu ve sanat akademisi dans grubu sahne alarak izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Görsel sanatlar öğretmenlerinden Gözde Emirler Yücel’in Kıbrıs’a ait şarkıları seslendirmesi de misafirler tarafından oldukça beğenildi. Lefkoşa Türk Belediye Orkestrasının sahne almasıyla devam eden müzik dinletisi sonrasında okul orkestrası canlı performansla alkışlandı.

TED Kuzey Kıbrıs Koleji Okul Aile Birliği tarafından organize edilen ve geliri eğitimde kullanılmak amacıyla oluşturulan Burs Fonu’na aktarılması öngörülen “Bahar Şenlikleri” ve “ Kültürüne Sahip Çık ” şenlik program kapsamında sponsorlara teşekkür ve ayrıca geçen yıl oluşturulan TED Galatasaray Spor Akademisi sertifika etkinliği yapıldı. LHA

Editör: Yasemin Canbaz