Gazimağusa'da Raif Rauf Denktaş Kongre Salonu'nda dün gerçekleştirilen "Tek Şahidim Cümbezdi" etkinliği, saat 21:00'de başladı ve izleyicilerden büyük beğeni topladı. Abdullah Öztoprak'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı bu proje, kalabalık bir sanatsever kitlesi tarafından ilgiyle izlendi.

Öztoprak’ın muhteşem defilesi görsel zenginlikleri ile izleyicileri büyüledi.

Müzikleri, şiirleri, ışıkları, salon düzenlemeleri, kurgu, danscıları ve mankenleri ile dünya çapında müzikal şov niteliğini taşıyan defile, Gazimağusa’nın yaklaşık 700 yıllık tarihini konu aldı. Öztoprak’ın özverili çalışmalarıyla ortaya çıkan bu gösteri, seyircileri etkiledi.

Kurguları ile görsel şov yaparak izleyicilere 700 yıllık tarihi yaşatan Öztoprak, "Tek Şahidim Cümbezdi", yani bu tarihin tek şahidi, 700 yıldır yaşayan cümbez ağacını konu aldı.

Öztoprak’ın kendi seslendirdiği şiirleriyle Gazimağusa’nın varoluş hikayesi anlatıldı.

Defilede yaklaşık 150 kostüm sergilendi. Kıbrıs ve Türkiye'den eski kumaşlar da kullanıldı. Etkinlikte, 70 model ve dansçıdan oluşan kalabalık bir ekip görev aldı.

Defile’de görsel zenginlik ön planda oldu.

Öztoprak defilenin sonunda seyircileri selamlayarak, teşekkürlerini iletti ve ‘’Biz varız, bir Kıbrıslı Türkleriz, nefesimizin sonuna kadar bunu anlatacağız’’ ifadelerini kullandı.